Nowa ERA

Lubisz czytać o rzeczach niezwykłych? Jeśli tak, to ten tekst jest dla Ciebie!

.

Nadchodzi lepsza zmiana. Po 20 latach jak w Polsce zaczęło się robić głośno o naturalnych suplementach diety nadchodzi era terapeutycznych olejków eterycznych. Dotychczas mało znane, przez niewiele osób stosowane z racji albo braku dostępu do markowych olejków, albo z braku rzetelnej informacji na ich temat.

Odkąd świat pamięta olejki eteryczne były kosztowne, ich właścicielami byli zamożni ludzie. Działo się tak dlatego, że rośliny z których uzyskuje się najsilniej i najskuteczniej działające olejki eteryczne rosną w niewielu miejscach i to porozrzucanych na świecie. Z drugiej strony potrzebna jest ogromna ilość materiału roślinnego, żeby uzyskać niewielką ilość czystego olejku eterycznego. Więc proces produkcyjny jest kosztowny. Przykładem niech będzie róża. Żeby uzyskać zaledwie 1 kroplę olejku eterycznego z róży potrzebnych jest 67 kwiatów odpowiedniego gatunku róży. Takie są fakty.

Ponieważ olejki eteryczne, czyli esencje roślin są bardzo mocnymi koncentratami łatwo jest dokonać podróbki dodając do naturalnego olejku innych składników np. ropopochodnych lub  tanich olejków pochodzących z rośliny o tej samej nazwie botanicznej, ale uprawianej inaczej i przetwarzanej inaczej itd. Czasami jest trudno wytłumaczyć te różnice, ale mam w pamięci przykład obrazujący tę różnicę. Kiedyś opowiadano nam, że nie z każdego kupionego w markecie cukru daje się zrobić wysokoprocentowy alkohol. Przecież cukier, to cukier … a jednak NIE!
Dopiero na tym przykładzie dotarło do starszego pana, że nie wszystko, co tak samo się nazywa ma takie samo działanie.

Na polskim rynku jest już sporo olejków, których cena zamyka się pomiędzy kilkoma, a kilkunastoma złotych. Zapamiętaj, skuteczne działanie olejku zapewniają tylko olejki z najwyższej półki jakościowej. Ich cena nigdy nie będzie niższa niż równowartość 20 USD za buteleczkę 15 ml. Powtarzają to ludzie z całego świata! Niektóre olejki są bardzo drogie, ale na szczęście każdego z nas jest stać na te najbardziej potrzebne.

Druga sprawa, to niewłaściwe stosowanie olejków, a co za tym idzie brak spodziewanych efektów.  Znowu dam przykład obrazujący na co stać olejki eteryczne firmy doTERRA.
Zapewne znasz ten koszmar, kiedy pojawia się przeziębienie, czy grypa i przez tydzień z nosa leje się jak ze strumienia. O katarze mówi się nawet, że leczony trwa tydzień a nieleczony 7 dni.
Ostatnio mojego męża dopadło coś poważnego, bo w kilka godzin ścięło go z nóg. Gdy ruszył katar, to ciężko było nadążyć z chusteczkami.
Jednak od czego są te płynne, pięknie pachnące cuda? Późnym wieczorem dostał do ręki stick (kosztuje kilka złotych), którego wkład nasączyłam jednym z olejków firmy doTERRA. Używał go – wąchał – ściśle  wg moich zaleceń. Następnego dnia po katarze pozostało wspomnienie. Nie znam niczego, co załatwi taki katar w ciągu kilku godzin. Do tego kaszlał jak pacjent szpitala przeciwgruźliczego. Wiecie jak długo? Dobę!!!
.

Czy ktoś z Czytelników sposób, żeby pozbyć się fontanny kataru w ciągu kilku godzin? Czy ktoś słyszał ktoś o tym, żeby suchy napadowy kaszel w błyskawicznym czasie zamienił się w mokry brzydki kaszel, a ten po 24 godzinach niemal w 100% zniknął?